top of page

Новини методичного кабінету

 Січень 2020р.

13-1.jpg

Із Новим Роком та Різдвом Христовим!

Без имени-3-восстановлено.jpg

20 грудня 2019 року 0 10.30 вчителями Херсонської гімназії №3 Херсонської міської ради з метою поширення досвіду роботи вчителів англійської мови, які викладають  у 1-х класах, проведено практичний семінар з теми: «Формування ключових компетентностей учнів 1-х класів на уроках англійської мови». У семінарі взяли участь  17 вчителів міста
Під час проведення семінару вчителями гімназії №3 було продемонстровано форми та методику роботи з учнями 1-х класів.  Учителі поділилися досвідом щодо роботи з лексичним матеріалом, як краще узагальнити практичні навички використання вивчених структур.

IMG_20191217_130649_1.jpg

17 грудня 2019 року на базі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 46 Херсонської міської ради відбувся майстер - клас з теми «Формування інформаційних компетентностей особистості  на уроках музичного мистецтва та мистецтва».  На заході були присутні молоді вчителі мистецтва (14 учасників).

        Вчитель мистецтва ЗЗСО № 46 Бабій У.В., вчитель вищої категорії, старший вчитель провела урок у 8 класі з теми: «Й.Пінзель – український Мікеланджело».  Під час уроку учні познайомилися із творчістю Й.Пінзеля та вчилися характеризувати витвори мистецтва. Учитель змогла зацікавити учнів темою уроку. Учні виступали у групах з домашнім дослідженням творчості українського скульптора  Й.Пінзеля. Презентації учнів були цікаві та вразили  незвичайними знахідками цінної інформації. Бабій У.В. використовувала на уроці педагогічні прийоми: асоціативний кущ, мозковий штурм, хмари слів, хвилину настрою, пазли.

      Учасники заходу отримали методичні поради  щодо формування інформаційних компетентностей особистості школяра на уроках  мистецтва.

IMG_20191212_135953.jpg

12.12.2019 року о 14.00 на базі Херсонського закладу загальної середньої освіти  №5 Херсонської міської ради з метою ознайомлення вчителів іноземної мови  щодо змін у навчальних програмах з  викладання іноземних мов, використанням сучасних форм та методів роботи у 5-х, 6-х класах, надання рекомендацій щодо підготовки вчителя до уроку, а також підвищення фахового рівня вчителів англійської мови у 5-6х класах проведено практичний семінар з теми « Типові проблеми щодо викладання англійської мови та шляхи їх вирішення. Планування ефективного уроку 5-6 класах ».
Практичний семінар організовано методистом  методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради  з іноземних мов Гулюватою Н.В. та проведено методистом  видавництва Macmillan Інною  Нестоїте. У ході семінару  проведено майстер-клас з прикладами сучасних форм та методів викладання іноземної мови.
У семінарі взяли участь    47 вчителів  з англійської мови міста Херсона. По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат  та книжковий подарунок від видавництва.

20191114_102913.jpg

У листопаді вчителі англійської мови Херсонської гімназії № 6 Бусс Е.Ю., Солодовнікова О.І., Мунтян С.І., провели для своїх колег з міста та області семінар-практикум «Творче використання інноваційних технологій навчання та сучасних прийомів педагогічної техніки для формування ключових компетентностей учнів у процесі викладання англійської мови».
Бусс Е.Ю.  поділилися досвідом роботи щодо проблеми формування позитивної мотивації та розвитку дослідницьких компетентностей обдарованих дітей. Вона продемонструвала присутнім шляхи до успіху через творчий тандем учителя та учня, який у минулому році привів її вихованця Коржа Олексія до перемоги у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.  Бусс Е.Ю. провела з запрошеними вчителями майстер-клас «What makes an ideal tandem?»
Солодовнікова О.І. поділилися своїм досвідом щодо застосування в освітньому процесі STEM-навчання, яке дає можливість учителям інтегрувати вивчення іноземної мови з іншими навчальними предметами. Перевага для учнів:  цікавий зміст мотивує їх до вивчення іноземної мови та закладає лінгвістичну базу, над якою надалі вони зможуть працювати самостійно та творчо.
Ефективними методами навчання щодо розвитку здібностей дітей до самостійного пошуку інформації, формування мотивації, уміння працювати у команді під час вивчення курсу за вибором «Ділова англійська мова» поділилася Мунтян С.І. ЇЇ учні продемонстрували мовленнєвий етикет ділового спілкування та готовність до подальшого здійснення міжмовної комунікації у різних галузях професійної діяльності.

коллаж.jpg

Протягом жовтня та листопада  2019 року вчителі  іноземних мов, що атестуються  Кілячкова М.С.,(ЗЗСО №31) Хлебтунова І. О.(ЗЗСО №52), Коденець І. В. (ЗЗСО №4), Великан Р.Л. (ЗЗСО №31), Тимченко Г.Ю. (ЗЗСО №24), Михайленко Н.І. (ХАЛ), Шахман Ю.В. (Гімназія №1) з метою обміну досвідом  та  підвищення професійної компетентності вчителів проведено показові уроки.
Всі уроки проведено на високому методичному рівні. Під час проведення уроків, вчителями продемонстровано сучасні форми та методики роботи з учнями,  інтерактивні та групові форми роботи,  особисті педагогічні знахідки викладачів. Під час проведення уроків вчителі вдало використовували  інформаційні засоби навчання.

фото.Гулювата.jpg

         12 листопада 2019 року  0 14:15  у Херсонській гімназії №6  Херсонської міської ради відповідно до плану роботи методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради з метою підвищення фахової майстерності вчителів іноземних мов проведено практичний семінар «Навчаємо граматиці креативно».

Семінар організовано та проведено методистом методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради Гулюватої Н.В. та методистом  Британського книговидавництва Express Publishing Ляшко Н.О.. У семінарі було розглянуто приклади вправ щодо використання різних форм та методик викладання при вивченні учнями граматики англійської мови. Проведено майстер–клас з присутніми вчителями.

У семінарі взяли участь    72 вчителя  з англійської мови міста Херсона. По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат  та подарунок від видавництва.

IMG_20191126_152058.jpg

26 листопаду 2019 року з метою підвищення професійної компетентності вчителів англійської мови  щодо плану роботи Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №57 Херсонської міської ради як опорного навчального закладу з англійської мови,  заступником  директора з навчально-виховної роботи, тренером від Міністерства освіти і науки України та Британської Ради Бабенко Н.М. проведено інтерактивний тренінг для вчителів англійської мови міста на тему: «Інтерактивні засоби навчання на уроках англійської мови»
Під час семінару 27 вчителів міста мали можливість ознайомитись з поняттям «інтерактивне середовище», визначити якості інтерактивного, комунікаційно-спрямованого уроку, опанувати новітні стратегії щодо створення атмосфери взаємодії на уроках англійської мови.
Захід проведено під егідою компанії Лінгвіст за матеріалами MMPublications. Всі учасники тренінгу отримали сертифікати

IMAG1289.jpg

21 листопада 2019 року на базі Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням  французької мови Херсонської міської ради проведено практичний семінар  з теми «Використання Інтернет сервісів як шлях до підвищення мотивації учнів на уроках французької мови». Метою цього заходу було ознайомити вчителів із можливостями використання тестових завдань, розроблених на онлайн платформі Kahoot, передачі тестових файлів та іншої інформації  у різних форматах за допомогою шифрування у QR- кодах та створення віртуального освітнього середовища за допомогою сервісів Google.
Під час практичної частини семінару вчителі на власному досвіді відчули переваги використання зазначених можливостей.

IMG-dec642d320faacaa004f7a4ee5439a56-V.j

23 листопада 2019 року на базі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №41 Херсонської міської ради було проведено  ІІ етап  ХХ Міжнародного         конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

  На Конкурс надійшло від навчальних закладів міста 240 заявок. Виконували конкурсні завдання 177 учні 3-11 класів, що становить 75%

  Із 32 членів журі роботи перевіряли 30 педагогів.

  Протягом 1 годин (3-4кл.) 2 годин (5-8 кл.); 3 години (9-11 класи) учасники конкурсу виконували завдання з української мови (Визначаючи межі речень та розставляючи розділові знаки, підкреслювали головні й другорядні члени речень, уставляючи в слова відповідні орфограми. Також учні мали змогу висловити власну думку щодо актуальних проблем, які піднімаються сьогодні в Україні. Учням було запропоновано  написати твір – роздум на актульні теми.)

  Переможцями  конкурсу стали:

3 клас – 3 учня (НВК№11;ЗЗСО№28;гімназія№6);

4 клас – 3 учня (ЗЗСО№32;гімназія№20;ЗЗСО№57);

5 клас – 3 учня (ЗЗСО№41;52;14)

6клас -  3 учня  (ЗЗСО№46;27;ГІМНАЗІЯ№20);

7клас -   3 учня  (гімназія№1;ЗЗСО№24;44);

8клас –   2 учня (ЗЗСО№50;30);

9клас -    3 учня (ЗЗСО№55;26;32);

10 клас – 3 учня (Ак.ліц.при ХДУ;ЗЗСО№41;30);

11 клас – 3 учня (гімназія№20;1;Ак.ліцей при ХДУ);

Найбільша кількість учасників конкурсу було в 3;4;5;6;7; класах (відповідно – 36;42;32;41;34  робот), а найменша  - у8; 9;10 і 11 класах (відповідно –20;15;17;18; робіт)

IMG_20191121_094345.jpg

21 листопада 2019 року на базі Херсонського ясла - садка № 3  Херсонської міської ради   молоді музичні керівники міста  відвідали майстер – клас з теми: «Використання традиційних та нетрадиційних технологій музичного виховання в ЗДО» (14 учасників).

      Під час обговорення питання виступила музичний керівник ЗДО № 3 Серопян О.В., кваліфікаційної категорії спеціаліст, вихователь - методист,  яка розповіла про використання традиційних та нетрадиційних технологій у процесі музичного виховання й навчання дітей дошкільного віку в ЗДО.                                                                                                      

      Учасники майстер – класа побачили роботу музичного керівника з дітьми  старшого  віку під час показового заняття  «Осіння дискотека».

      На майстер – класі  музичний керівник Серопян О.В.  поділилася власними  наробками з досвіду роботи  та  рекомендувала методичні поради.

IMG-aaa9b74f7602e63305fb60e0101b9a19-V.j

20 листопада 2019 року у місті Херсон за ініціативи Національного банку України було проведено низку заходів у межах  програми регіональних інформаційних днів «Економічний експрес». «Економічний експрес»  –  таку назву, починаючи із цього року, мають  регіональні дні фінансової обізнаності Національного банку України. Це низка освітніх заходів, мета яких заохотити громадян приділяти більше уваги управлінню власними фінансами та бюджетом, підготувати насамперед молодь (школярів та студентів) до ухвалення впевнених і зважених фінансових рішень.

 Вчителі та учні мали можливість відвідати дуже цікавий і корисний урок « 5 умінь фінансових гуру, або Секрети фінансової грамотності». На якому всі присутні , ще раз для себе визнали   основні навички та вміння фінансово грамотних людей. Присутні розглядали  такі питання, як фінансові цілі та як розрахувати фінансовий план, як скласти особистий бюджет та визначити розмір власних статків, як захистити свій капітал у сучасному світі.

Для учнів 9-11класів  було організовано проведення інтелектуальної гри «Що? Де? Скільки?». Ця гра покликана зацікавити старшокласників темою фінансової обізнаності та спонукати до отримання відповідних знань. Гра проходила  у форматі брейн-рингу на фінансову тему. Загальноосвітні заклади області представляли 14 команд. Цікаві питання спонукали учнів до активного пошуку правильних відповідей. Під час гри зашкалювали емоції, напруга зростала з кожним питанням, оскільки переважна кількість команд показала глибокий рівень знань і широку ерудицію учасників. Підрахунок результатів здійснювався електронними засобами, то ж і результат відразу став відомим.  У напруженій боротьби переможцем інтелектуальної гри «Що? Де? Скільки?» стала команда «Без застави і поручителів» Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа  ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства" Херсонської міської ради.  

IMG_20191118_140133.jpg

        18 листопада 2019 року на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв відбулося засідання школи молодого вчителя з теми «Використання нестандартних матеріалів на уроках образотворчого мистецтва.» 

        Вчитель  образотворчого мистецтва Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Джурук Н.Л. провела тренінг з теми «Папір в нестандартних техніках » для учнів 7-О класу. Основним завданням було створити аплікацію з папіру з графічною виробкою у вигляді тварин чи птахів. В своїх роботах учні проявили творче індивідуальне бачення, майстерність та фантазію. Цікавою була презентація робіт учнів.

      Учасники заходу побачили виставку творчих робіт  учнів ліцею та отримали методичні поради вчителя щодо форм і методів розвитку творчої особистості на уроках образотворчого мистецтва.

0-02-0a-cc1eb050944889bcddf77caaf39b75e2

13.11.2019 року  на базі ЗДО № 8  відбувся  семінар-практикум  вчителів-логопедів  та  дефектологів  вищої  ланки  з  теми: «Корекційна  робота  з  дітьми,  які  мають  комбіновані  вади  в  розвитку».
Розглядались  питання:  системного  підходу  в  корекційній  роботі;  корекції  та  допомоги  дітям  з  РДА,  порушеннями  ОРА,  вадами  зору;  адаптації: період  роботи  з  дітьми  та  батьками  із  РДА.  Надані  методичні  рекомендації.
Кількість  присутніх – 60  педагогів  (100%).

поч.освіта.jpg


обм.jpg

12 листопада вчителі образотворчого мистецтва прийняли участь у випробуванні «Проект». Тема визначалась жеребкуванням. Цікавим був захист презентацій, у якому кожен вчитель намагався показати творчий підхід, креативність, оригінальність ідеї проекту.
14 листопада 2019 року конкурсанти приступили до завершального конкурсного випробування «Урок», де демонстрували педагогічну майстерність. Тема визначалась жеребкуванням.                                   
За підсумками конкурсних випробувань «Проект» та «Урок» рішенням членів журі першість отримала Гуляєва Катерина Володимирівна,  учитель
образотворчого мистецтва 
Херсонського Таврійського ліцею
мистецтв Херсонської міської ради.

історія.jpg

12 листопада 2019 року 5 учасників взяли участь у конкурсному випробуванні «Методичний практикум». Тема для виконання роботи визначалась жеребкуванням.

         Пропоновані теми: «Українське національне відродження  в кінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст. на західноукраїнських землях»,  «Українська Держава Павла Скоропадського», «Передумови, причини і початок  Національно-визвольної війни»,  «Паризька мирна конференція», «Велика Британія у   першій половині ХІХ ст.».

         Конкурсанти продемонстрували педагогічну майстерність та ефективність використання пропонованих методів та прийомів,  обґрунтованість   позицій та лаконічність відповідей.        

13 листопада 2019 року конкурсанти приступили до завершального конкурсного випробування «Урок», де демонстрували педагогічну майстерність. Тема визначалась жеребкуванням.

За підсумками конкурсних випродувань «Методичний практикум» та «Урок» рішенням членів журі першість отримала Горошенко Юлія Петрівна учитель історії Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 57 з поглибленим вивченням іноземної мови Херсонської міської ради.

        Учасники конкурсу  обізнані з методами та прийомами навчання, обґрунтовано    доводять  доцільність їх використання на уроках. Продемонстрували майстерність з організації навчання історії з погляду багаторакурсності та багато- перспективності.

          

73372336_3327101797321353_26162169697282

         10 листопада у центрі «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» у Херсонській обласній бібліотеці  для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулася значна подія: до бібліотеки завітали одразу вісім волонтерів Корпусу Миру США, які працюють у різних куточках України. Учасники марафону  мали чудову нагоду поспілкуватись з гостями нашого краю одразу в чотирьох локаціях.

Однією з провідних тем стало обговорення особливостей різних регіонів США. У кожній локації учасники дізнавались про штати певного регіону, їхню історію та культурні особливості. У кожного учасника заходу була можливість висловити свою думку та враження.

Наприкінці цього своєрідного англомовного інформаційного марафону учасники зібралися в ігровій залі для узагальнення отриманої інформації. Незважаючи на те, що захід тривав понад п’яти годин, деякі користувачі продовжували задавали питання волонтерам Корпусу Миру США в Україні і після завершення організованої зустрічі.

У марафоні взяли участь учні та вчителі міських закладів загальної середньої освіти (Гімназія №1,№6, ЗЗСО №21, ХАЛ, ФТЛ)

IMG_20191108_140807.jpg

08.11.2019. "Практична робота"

IMG-f87c5d880eb53c0fc6804f16741991a4-V.j

07.11.2019. "Практична робота"

Історія. 2 день.jpg

06 листопада 2019 року 11 учасників приступили до виконання конкурсного випробування «Практична робота». Тема для виконання роботи визначалась жеребкуванням.Практичні роботи з  курсу «Історія України» та «Всесвітня історія» з шостого по одинадцятий клас. Пропоновані теми: «Цінність «Великої хартії вольностей» для сучасних європейців, її значення для становлення європейської правової культури», «Наслідки Великих географічних відкриттів в історії людства», «Військове мистецтво, побут та традиції українського козацтва», «Україна в програмних документах українського, польського і російського національно-визвольних рухів», «Тоталітарні режими: державний контроль над публічним життям і суспільною свідомістю», «Правовий статус і повсякденне життя на теренах України в ХІV – XV ст. представників різних станів, верств і етносів», «Повсякденне життя повоєнних років», «Уявна мандрівка до історико-культурних пам’яток рідного краю кінця ХVІІІ – на початку ХІХ ст.», «Примусова праця у Третьому Рейху. Трагедія ув’язнених у німецьких концтаборах та їх доля», «Структура суспільств і держав, правове становище населення в давніх цивілізаціях», «Повсякденне життя в країнах Західної Європи у ХVІІІ ст., зміни, які стали наслідком промислової революції»

 Спосіб виконання роботи учасники обирали самостійно,логічною схемою, ментальною картою, опорним конспектом, враховуючи вікові особливості учнів. Учасники продемонстрували вміння визначати основні тенденції історичного періоду та місце в них окремих подій, зв’язок між історичними подіями і процесами, складові історичних процесів і подій.

IMG-c06025332dc3d406fe2eeedaa7b5a214-V.j


20191105_133256.jpg

05 листопада 2019 року на базі ЗЗСО №32 відбувся 2-й конкурсний день конкурсу «Учитель року 2020» в номінації «Хімія». Під час конкурсу вчителі показували свої вміння та навики методики, щодо проведення практичної роботи під час викладання хімії в школі.

Образотворче мистецтво. 01.11_edited.jpg

Образотворче мистецтво. 01.11.19

Історія . 30.10.19.jpeg


зарубіжна література 30.10.19.jpg


Початкова освіта (2-й день 30.10.19) (1)


Початкова освіта. 29.10.19.jpg


Хімія.jpg


IMG_20191101_100216.jpg

01 листопада  2019 року на базі ЗЗСО № 13 відбувся І етап конкурсу вчитель року 2020 в номінації «Образотворче мистецтво». Під час конкурсу була проведено «Тестування»,  де конкурсанти показали свої  знання з методики предмету, педагогіки та психології. На другому конкурсному випробуванні «Методичний практикум» конкурсанти презентували різноманітні методи та форми, які вони використовують під час своїх уроків.

IMG-4d24f43b3869b4413a11cb959ad9bff2-V.j

30 жовтня  2019 року     розпочався конкурс  «Учитель року -2020» у номінації «Зарубіжна  література». В змаганнях міського туру Конкурсу  взяли участь 9 педагогів міста (Гімназія№1;20; ТЛМ; НВК№9; ЗЗСО№35;52;39;48;15.

       Учителі  30 жовтня змагалися у  конкурсних випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності» та «Методичний практикум». Конкурс  дає можливість виявити талановитих вчителів, сприяти удосконаленню фахової майстерності, стимулювати їх творче самовдосконалення, популяризувати педагогічний досвід найкращих педагогів.

      Бажаємо нашим вчителям творчого натхнення, педагогічних знахідок і вдячних учнів!

история.jpg

    30.11.2019 року відбулося перше конкурсне випробування «Тестування».  Комп’ютерне  тестування передбачало продемонструвати учасниками рівень знаннєвої  складової  професійної компетентності. Завдання містили інформацію з історії, педагогіки, психології та методики викладання предмету. Із одинадцяти учасників завдання виконали на високому рівні  0%, на достатньому  - 45%, а на середньому 55%.  Завдання з історії викликали труднощі у конкурсантів.

              Друге конкурсне випробування «Методичний експромт» продемонструвало майстерність та ефективність використання пропонованих методів та прийомів обґрунтованість позицій та лаконічність відповідей.

20191029_101118.jpg

29 жовтня 2019 року на базі ЗЗСО № 32 відбувся І етап конкурсу вчитель року 2020 в номінації «Хімія». Під час конкурсу була проведена «Контрольна робота» де конкурсанти показали свої  знання з методики предмету, педагогіки та психології. На другому конкурсному випробуванні «Методичний практикум» конкурсанти презентували різноманітні методи та форми, які вони використовують під час своїх уроків.

IMG_20191023_135849.jpg

23 жовтня 2019 року на базі Херсонського Таврійського ліцею мистецтв відбулося засідання школи молодого вчителя з теми «Застосування методів стимулювання творчості та творчих прийомів на уроках музичного мистецтва та мистецтва.» На заході були присутні молоді вчителі музичного мистецтва ЗЗСО  № 13, НВК № 7, № 9.

        Вчитель  Херсонського Таврійського ліцею мистецтв Нікішенко С.В. провела тренінг з вокально – хорової роботи з ансамблем дівчаток 3-4 –х класів. Вчитель працювала з дівчатками над вокальною інтонацією, тембром, ритмом, дикцією. Під час роботи над двох – голоссям вимагала від дівчат співати м’яким звуком, в унісон. В репертуарі ансамблю дівчат прозвучали дитячі, сучасні твори та українські народні пісні.

      Учасники заходу отримали методичні поради  щодо  розвитку творчої особистості дитини на уроках музичного мистецтва.

IMG_20191022_104513.jpg

    З метою формування особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, виявлення обдарованих дітей управлінням освіти міської ради започатковано щорічне проведення міського конкурсу для   дошкільників «Крок до зірок». Міський конкурс «Крок до зірок» проходив з 10 по 16 жовтня 2019 року серед дітей середнього та старшого дошкільного віку на базі закладів дошкільної осввіти № 5, № 69, № 73, № 85. У конкурсі  взяли участь 420 дітей з 59 закладів дошкільної освіти міста.

Професійне журі оцінювало дітей у номінаціях «Зіркова родина», «Співи», «Оригінальний жанр», «Хореографія».  Діти вразили журі своїми творчими талантами, оригінальністью,  яскравими костюмами, дитячою емоційністю. Переможцями конкурсу в номінації  «Зіркова родина» стали вихованці              ЗДО № 11, 37, 40, 51, 53, 67; у номінації «Співи» - вихованці ЗДО № 2, 22, 30, 60, 77; у номінації  «Оригінальний жанр» -  вихованці ЗДО № 4, 5, 24, 31, 33, 68,   НВК № 7; у номінації «Хореографія» -  вихованці ЗДО № 1, 12, 13, 45, 87.

Заключний гала - концерт «Діти – наші квіти» відбувся 22 жовтня 2019 року на базі Палацу дитячої та юнацької творчості. На концерті були присутні вшановані гості:  секретар міської ради - Урсуленко Олена Борисівна, депутати міської ради: Гривняк Галина Михайлівна, Маренчук Ольга Миколаївна та спонсор конкурсу: Чечоткін Володимир  Володимирович – заступник керівника по роботі з бюджетними установами Херсонської філії «Приватбанка».

Всі діти – учасники гала – концерту отримали від спонсорів подарунковий сертифікат на розважальнй дитячий комплекс.

.

IMG-0288be3819857e70df4459078740687a-V.j

17 жовтня на базі Херсонської спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов з метою підвищення професійних навичок вчителів іспанської мови проведено вчителем вищої категорії  Кушнаренко С. В.  семінар - практикум  іспанської мови з теми "Успішна підготовка вихованців до складання завдань з аудіювання в рамках проходження ЗНО".

              Присутнім було запропоновано як теоретичні так і практичні завдання з аудіювання  різних видів вправ.

У семінарі взяли участь  методист методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради Гулювата Н.В. та 11 вчителів іспанської мови.

IMG_20191022_104513.jpg

    З метою формування особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, виявлення обдарованих дітей управлінням освіти міської ради започатковано щорічне проведення міського конкурсу для   дошкільників «Крок до зірок». Міський конкурс «Крок до зірок» проходив з 10 по 16 жовтня 2019 року серед дітей середнього та старшого дошкільного віку на базі закладів дошкільної осввіти № 5, № 69, № 73, № 85. У конкурсі  взяли участь 420 дітей з 59 закладів дошкільної освіти міста.

Професійне журі оцінювало дітей у номінаціях «Зіркова родина», «Співи», «Оригінальний жанр», «Хореографія».  Діти вразили журі своїми творчими талантами, оригінальністью,  яскравими костюмами, дитячою емоційністю. Переможцями конкурсу в номінації  «Зіркова родина» стали вихованці              ЗДО № 11, 37, 40, 51, 53, 67; у номінації «Співи» - вихованці ЗДО № 2, 22, 30, 60, 77; у номінації  «Оригінальний жанр» -  вихованці ЗДО № 4, 5, 24, 31, 33, 68,   НВК № 7; у номінації «Хореографія» -  вихованці ЗДО № 1, 12, 13, 45, 87.

Заключний гала - концерт «Діти – наші квіти» відбувся 22 жовтня 2019 року на базі Палацу дитячої та юнацької творчості. На концерті були присутні вшановані гості:  секретар міської ради - Урсуленко Олена Борисівна, депутати міської ради: Гривняк Галина Михайлівна, Маренчук Ольга Миколаївна та спонсор конкурсу: Чечоткін Володимир  Володимирович – заступник керівника по роботі з бюджетними установами Херсонської філії «Приватбанка».

Всі діти – учасники гала – концерту отримали від спонсорів подарунковий сертифікат на розважальнй дитячий комплекс.

.

u043cu0430u0440u043au043eu0432u0441u044c

19 жовтня  2018 року на базі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІст. №44 Херсонської міської ради було проведено  ІІ етап Х Міжнародного        мовно – літературного конкурсу учнів та студентів молоді ім .Т. Г. Шевченка.

  На Конкурс надійшло від навчальних закладів міста 210 заявок. Виконували конкурсні завдання 185  учні 5-11 класів, що становить 89%

  Із 30 членів журі роботи перевіряли 28 педагогів.

  Протягом 2 годин (5-6кл.) 3 годин (7-8 кл.); 4 години (9-11 класи) учасники конкурсу мали змогу висловити власну думку щодо актуальних проблем, які піднімалися свого часу Т.Г.Шевченком і не втратили своєї актуальності сьогодні.  Крім цього учні виконували різноманітні граматичні завдання з української мови та літератури.

  Переможцями  конкурсу стали:

5 клас – 8 учнів ( Гімназія№20; ЗЗСО№47;18;57;26;44;30;52;);

6 клас -  10 учнів  ( Гімназія№1;3; ЗЗСО№27;54;41;44;50;53;47;НВК№11);

7клас -    11 учнів  (ЗЗСС№47;27;37;12;52;37;44;46; гімназія№3;20;НВК№56);

8клас –   8 учнів (гімназія№20;ЗЗСО№26;28;30;46;54;НВК№56; Ак.ліц.при ХДУ);

9клас -  9 учнів (ЗЗСО№30;52;36;26;41; гімназія№6;20;НВК№48);

10 клас – 9 учнів (ХАЛ ХДУ;ЗЗСО№52;30;41;гімназія№1;3;20; НВК№48;56);

11 клас – 7 учнів (ЗЗСО№30;24;4; ХАЛ ХДУ;гімназія№6;20;НВК№56 );

Найбільша кількість учасників конкурсу було в 6;7;9 класах (відповідно – 32,32,29 робот), а найменша  - у 5,10 , 11 класах (відповідно – 24,26,21 робіт)

0-02-05-d0e18db8a1c716c7405feb1eec41dab9

15 жовтня 2019 року в Херсонській гімназії №3 у рамках роботи опорного закладу пройшов семінар  для молодих вчителів міста з хімії та біології: «Підготовка до олімпіад з хімії та біології». Вчителі методичного об’єднання природничих дисциплін гімназії, поділилися досвідом своєї роботи із молодими  вчителями  хімії та біології. Вчитель вищої категорії  Качанова Інна Валентинівна розповіла колегам про план роботи щодо підготовки до хімічної олімпіади, поділилася наробками та представила літературу, яку використовує разом із учнями під час розв’язування задач. Досвідчений вчитель Мельничук Світлана Василівна підготувала презентацію «Екологічна олімпіада: особливості підготовки та проведення» (вимоги до оформлення, тематика, захист, критерії оцінювання). Під час семінару всім присутнім були надані методичні рекомендації.

IMG-c6604ae0027a32d540f22630b6fe788d-V.j

16 жовтня учителі-ітвіннери Херсонської гімназії № 1 гостинно приймали вчителів англійської мови закладів освіти міста, ділилися досвідом та секретами щодо реалізації міжнародних проектів програми eTwinningPlus.Семінар з теми «Навчальна програма eTwinningPlus як інструмент для розвитку ключових компетентностей учнів»  було організовано за підтримки Гулюватої Наталі Вікторівни, методиста методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради.
Діана Гетте, амбасадора eTwinning Plus у Херсонській області,ознайомила вчителів з сайтом програми та сучасними  інструментами, які полегшують та покращують роботу вчителя, розказала про особливості  роботи у програмі. Олена Софієнко поділилася приємною новиною про отримання європейської відзнаки eTwinning School 2019-2020 та, разом з Юлією Шахман, розповіли вчителям про успішні проекти та отримання NationalQualityLabels, адже в жовтні вчителі отримали п’ять національних відзнак. Тетяна Устімова дала практичні поради щодо пошуку проекту та успішної його реалізації. Молода ітвіннерка Наталія Мазуренко зупинилася на перевагах участі у програмі для вчителів та учнів, як мотивувати учнів до вивчення іноземної мови.
У заході взяло участь більше 35 учителів, які планують долучитися до програми найближчим часом.

марковська.6InternationalLiterallyCompet

10 жовтня в Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням  української мови Херсонської міської ради розпочав свою ходу щорічний Міжнародний мовно – літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Почали конкурс із традиційного урочистого зібрання.
Метою конкурсу є не лише вшанування творчої спадщини Т.Г.Шевченка, головне  виявити  творчо обдарованих учнів та сприяти розвитку їхнього потенціалу. Творча група школярів  та вчителів представили гостям школи, учням та педагогам літературно – музичну композицію: читали вірші Кобзаря, співали українських пісень та танцювали. Слово Кобзаря не залишило байдужим нікого з присутніх і багато хто з школярів виявив бажання долучитись до  участі в конкурсі.

IMG_20191010_101243.jpg

10.10.2019 розпочався ІІ етап конкурсу для дошкільників «Крок до зірок» на базі Херсонського ясел-садка №5 Херсонської міської ради у номінації «Зіркова родина». У конкурсі взяли участь 40 дітей  із 15 ЗДО міста, які  продемонстрували свої здібності та вміння.  Діти вразили членів журі своїми оригінальними номерами, композиціями, яскравими сюжетами та дитячою емоційністю.
Гран-прі отримали вихованці ЗДО № 67
І місце розділи між собою вихованці ЗДО № 53 та ЗДО № 40
ІІ місце розділи між собою вихованці ЗДО № 11 та ЗДО № 37
ІІІ місце отримали вихованці ЗДО № 51
За окремі номінації: «За артистизм» - ЗДО № 28, НВК № 9.
«За оригінальність» - ЗДО №2, 26, 83, НВК № 15, ХАБАД.
«Спортивна родина» - ЗДО № 82.
«За збереження українських традицій» - ЗДО № 1.
Усі інші заклади отримали дипломи учасників конкурсу.
Вітаємо переможців та бажаємо їм нових творчих здобутків!

IMG-6fc4a6632db020307add5f5d92b9a9b5-V.j

        09.10.2019 на базі ЗЗСО №45 Херсонської  міської ради для вчителів географії  міста  пройшов майстер – клас: « Використання лепбуку на уроках географії». Під час майстер-класу вчитель І категорії Руднєва Тетяна Растямівна доповіла присутнім, що лепбук- це інтерактивна тека, яка присвячена певній тематиці. Процес виготовлення лепбуку, як форми організації навчального матеріалу, явище нове, але вже набуло популярності та широко використовується у всьому світі від Америки до Європи. Учнів навчають з використанням усіх компетенцій, які сьогодні пропонує Нова українська школа . Це чудовий засіб закріпити дану тематику,  провести дослідницьку роботу,  в процесі якої учень бере участь у пошуку,  аналізі та сортуванні інформації. Під час майстер-класу  вчителям  міста були надані рекомендації. Захід  пройшов на високому, методичному рівні.

изображение_viber_2019-10-01_20-01-29.jp

Это описание проекта. Даже если вы работаете с изображениями, видео и другими визуальными источниками информации, составьте краткое описание своей работы. Это поможет посетителям сайта лучше понять, в чем она заключается. Затем загрузите медиафайл, чтобы продемонстрировать результаты проекта.

IMG_20191001_113922. англ.jpg

З метою підвищення мовної та писемної компетентності щодо  рівня володіння англійською мовою учнів 11- х класів, методичним кабінетом при управлінні освіти Херсонської міської ради  спільно з Херсонським національним технічним університетом кафедрою теорії та практики галузевого перекладу  01.10.2019 р. проведено інтелектуальний тренінг  «Битва інтелектів»,  присвячену Міжнародному дню перекладача. У заході взяли участь 45 учнів 11-х класів  Гімназії №1, ЗЗСО №54, №56,№57, ХАЛ. Номінантами звання «Краща підготовка до ЗНО» стали учні Херсонської  Гімназії №1.

IMG_20190122_152129.jpg

19 вересня 2019 року на базі методичного кабінету відбулося третє засідання динамічної групи вчителів ХЕЦ, яка працює з теми:  «Інтерактивна школа творчого вчителя ХЕЦ.»

        На засіданні творча лабораторії були присутні  вчителі мистецтва, музичного та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої освіти міста: № 24, 33, 46, ТЛМ, Гімн. 1, № 3. Під час засідання були оговорені організаційні питання щодо роботи динамічної групи у 2019 році.

       Результатом роботи  динамічної групи стане збірка, яка вийде у січні 2020 року. До збірки увійдуть методичні поради творчих вчителів ХЕЦ щодо використання інноваційних форм і методів розвитку творчої особистості учнів на уроках  мистецьких дисциплін.

голок.3.jpg

Это описание проекта. Даже если вы работаете с изображениями, видео и другими визуальными источниками информации, составьте краткое описание своей работы. Это поможет посетителям сайта лучше понять, в чем она заключается. Затем загрузите медиафайл, чтобы продемонстрировать результаты проекта.

Шаповал.09.jpg

Это описание проекта. Даже если вы работаете с изображениями, видео и другими визуальными источниками информации, составьте краткое описание своей работы. Это поможет посетителям сайта лучше понять, в чем она заключается. Затем загрузите медиафайл, чтобы продемонстрировать результаты проекта.

інформ..jpg

Это описание проекта. Даже если вы работаете с изображениями, видео и другими визуальными источниками информации, составьте краткое описание своей работы. Это поможет посетителям сайта лучше понять, в чем она заключается. Затем загрузите медиафайл, чтобы продемонстрировать результаты проекта.

IMG_4953.JPG

Що таке «арт-технології» та як можна використовувати їх на уроках іноземної мови говорили  з вчителями німецької мови херсонських закладів загальної середньої освіти. У якості практичного матеріалу було запропоновано малюнки, викладача німецької мови ЗОШ № 53 Юлії Орешко, яка з радістю відгукнулася на пропозицію. Дуже приємно, що на майстер клас завітали Лариса Дворнікова, керівник Херсонського центру німецької культури разом з мовним асистентом Гете-Інституту Луїзою Вічель.


Art- терапія-психологічна корекція внутрішнього стану людини за допомогою мистецтва. Наразі аrt- терапія широко використовується у світі. 
Видів art- терапії існує багато: ізотерапія, казкотерапія, лялькотерапія, фототерапія, музична, пісочна, анімаційна, танцювальна.  Багато негативних факторів може впливати на дитину: булінг в школі, сварки в родині.  І саме аrt- терапія може допомогти дитині впоратися з ними.

Разом з вчителями ми дізналися завдання аrt- терапії та як можливо використовувати її  методи на уроках німецької мови. Було підготувлено та запропонувано викладачам мови безліч матеріалів для практичного використання – характеристика кольорів веселки та практика родового відмінку, текст із описом картини Августа Маке та чорно-білий варіант його картини «Турецька кав’ярня» із завданням розмалювати її відповідно змісту тексту, скласти власний вірш на варіацію «Чорний та білий кольори» та багато інших.

Сподіваємося, що малюнки Юліїї та запропоновані форми та методи роботи з ними стануть викладачам у нагоді.

Безымянный.jpg

Это описание проекта. Даже если вы работаете с изображениями, видео и другими визуальными источниками информации, составьте краткое описание своей работы. Это поможет посетителям сайта лучше понять, в чем она заключается. Затем загрузите медиафайл, чтобы продемонстрировать результаты проекта.

МО сусп дисциплін.jpg


20190904_142712.jpg

Project DescriptionThis is your Project Description. It’s a great place to describe your Project in more detail. Add images and provide visitors with essential information about your work, including the project length, partnerships or any successful outcomes. To hook new potential clients, show how your work has provided solutions for past clients.

МО фото 2.jpg


IMG_20190905_145029.jpg


0-02-04-3db166514d371243ca82252f780fb26f


IMG_20190903_143512.jpg


Mailbox-and-newspaper-01.jpg

Все, що відбувалося і висвітлювалось у минулих місяцях, можна завантажити тут 

https://drive.google.com/open?id=1cRauIxjElbCsZlFLz8ZS1vrrtawEfmeP

Новини місяця: Портфолио
bottom of page